आज    |   

छत्तीसगढ़ सरकारले खोल्यो पर्यटन अनुमतिसहित यात्रुवाहक बसहरूभारतको छत्तीसगढ़ सरकारले कोभिड १९ का कारण बन्द भएको पर्यटन क्षेत्र र यातायत क्षेत्र खोलिदिएको छ । अधिकारीका अनुसार सरकारले अन्तर्राष्ट्रिय यात्री यातायात सेवा बन्द गरी जनताले भोग्नुपरेको समस्यालाई ध्यानमा राख्दै मुख्यमंत्री भूपेश बघेलको निर्देशनमा यात्रुवाहक बसहरूको लागि पर्यटन अनुमति सहितको सीमाहरू खोल्ने निर्णय गरेको हो।

सरकारले यात्रुवाहक गाडीहरूको संचालनलाई एक राज्यबाट अर्को राज्यमा र सबै भारतीय पर्यटक अनुमतिहरूलाई अनुमति दिएको छ। मुख्यमन्त्रीको निर्देशनमा यातायात विभागले बुधवार आफ्नो आदेश जारी गरेको छ। भने अब बस अपरेटरहरूले मार्ग निर्देशनहरूको पालना गर्नुपर्ने छ।

सबै यात्रुहरूको लागि अनिवार्य मास्क

यातायात विभाग द्वारा जारी दिशानिर्देशन अनुसार यात्री सवारी साधनहरु लाई जारी सबै शर्तहरु पालना गर्न अनिवार्य गरिएको छ। गाडीहरू निर्धारित स्टपहरूमा मात्र रोकिने छन्। यात्राको क्रममा चालकहरू, अपरेटरहरू र बसका सबै यात्रीहरूले अनावश्यक रूपमा फेस मास्क लागू गर्नुपर्नेछ। यात्रुहरूले बसमा चढेर, बसिरहेको र प्रस्थान गर्दा शारीरिक दूरी अवलोकन गर्नु पर्ने छ। बस अपरेटरहरूले नियमित अन्तरालहरूमा सवारी सफाई गर्नुपर्ने छ। यसका लागि सोडियम हाइपोक्लोराइट जस्ता रसायनहरू स्प्रे गर्न भनिएको छ ।

यात्राको समयमा धूम्रपान प्रतिबन्धित

यात्राको क्रममा यात्रीहरू, ड्राइभरले धुम्रपान र पिउने, पिउने, खानेकुरा, थुक्ने काम गर्न पाउने छैन । ड्राइभरको केबिनमा प्रवेश निषेध गरिएको छ। बसमा केबिन नभएको खण्डमा प्लास्टिक वा पर्दासहित केबिन निर्माण गर्दा चालकलाई यात्रुहरूको सम्पर्कबाट टाढा राखिने छ।

विवरण राख्नु आवश्यक छ

दिशानिर्देशन अनुसार, बसको अपरेशनको मार्ग र तिथि विवरण विवरण चालक र अपरेटर द्वारा राखिनेछ। यात्रुहरू यात्राको क्रममा ई(पास लिन बाध्य हुने छैनन्। बसमा यात्रा गरिरहेका यात्रीहरूले आफूले यात्रा गरेको ठाउँबाट गन्तव्यको नाम तोक्नेछ। जुन प्रशासनले माग गरेमा उपलब्ध गराउनु पर्नेछ।एेजेन्सी

Write your Comment


Related News
  • सन् २०२१ आन्तरिक भ्रमण वर्ष -मन्त्री भट्टराई
  • गोरखामा होसानको तदर्थ समिति गठन, संयोजकमा मान बहादुर राना मगर गोरखामा होसानको तदर्थ समिति गठन, संयोजकमा मान बहादुर राना मगर
  • लमजुङमा होसानको तदर्थ समिति गठन, संयोजकमा भिमबहादुर दुरा
  • पोखरा पर्यटन परिषद्को अध्यक्षमा गोपीबहादुर भट्टराई निर्वाचित, यस्तो छ कार्यसमिति
  • © 2020: OUR TOURISM NEWS All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी