ताजा समाचार

आज    |   

यस्तो बन्यो प्रदेश ५ को होमस्टे सञ्चालन नियमावली (पूरा हेर्नुहोस)प्रदेश ५ सरकारले ग्रामीण क्षेत्रका स्थानीय जनसमुदायमा स्वरोजगारका अवसर सिर्जना हुने तथा आम्दानी वृद्धिको माध्यमबाट जिवनस्तरमा सुधार ल्याउने उदेश्य अनुरुप होमस्टे सञ्चालन नियमावली बनाएको छ ।

उद्योग,पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय ले ग्रामिण पर्यटन पूर्वाधारको दिगो विकास गर्ने ग्रामीण पर्यटनको माध्यमबाट विपन्न, महिला, मधेशी, आदिवासी जनजाती र हालसम्म समेट्न नसकिएका समूहको समेत संलग्नता रहने गरी पर्यटन व्यवसायबाट प्राप्त हुने लाभलाई समुदायको पहुँचभित्र ल्याउने संरचनाको निर्माण र विकास गर्ने भनि होमस्टे सञ्चालन नियमावली ल्याएको हो ।

मन्त्रालयले नेपालका ग्रामिण भेगमा तथा शहरी क्षेत्रमा समेत होमस्टेको माध्यमबाट पर्यटनको विकास, प्रर्बद्धन, व्यवस्थापन र नियमन गर्न होमस्ट कार्यविधि जारी गर्न आवश्यक भएकोले प्रदेश सरकारले होमस्टे संचालन नियमावली २०७६ बनाएको जनाएको छ ।
यस्तो छ नियमावली यहाँ क्लिक गर्नुहाेस् । 

 

Write your Comment


Related News
  • सरकारले दोब्बर भाडा लिने गरी छोटो दूरीका सार्वजनिक यातायात सञ्चालन गर्न दिने
  • होटल संघद्वारा गभर्नरको ध्यानाकर्षण, ऋण चुक्ताका लागि ताकेता नगर्न आग्रह
  • ऋण चुक्ताका लागि ताकेता नगर्न होटल संघको आग्रह
  • होटल व्यवसायीलाई सहुलियत दिन बागमती प्रदेशका १३ जिल्लाले बुझाए सिडियोलाई ज्ञापनपत्र
  • © 2020: OUR TOURISM NEWS All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी