ताजा समाचार

आज    |   

नेपालमा घुम्न आउने पर्यटक घटेचिनमा देखिएको कोरोना भाइरसको प्रभाव नेपालको पर्यटन क्षेत्रमा परेको छ । नेपाल सरकारले नेपाल भ्रमण वर्ष मनाई रहदा चिनमा देखिएको भाइरसले नेपालमा घुम्न आउने पर्यटकको संख्या पहिलो महिनामै घटेको छ ।

नेपाल पर्यटन बोर्डका अनुसार नेपाल भ्रमण वर्ष २०२० को पहिलो महिना पर्यटकको संख्या करिव गत वर्षको तुलनामा १६ सयले घटेको छ । यस वर्ष जनवरीमा ७९ हजार ६ सय ८६ पर्यटक नेपाल भित्रिएका छन्। गत वर्ष यही समयमा ८१ हजार २ सय ६४ जना पर्यटक नेपाल भित्रिएका थिए।

सरकारले सन् २०२० लाई नेपाल भ्रमण वर्षको रूपमा मनाई रहदा पहिलो महिनामा चिनबाट १३ हजार ३ सय ३ जना र भारबाट १६ हजार ८ सय ८२ पर्यटक नेपाल आएका छन्।नेपालमा धेरै जसो पर्यटक भारत तथा चीनबाट आउने भए पनि चिनमा देखिएको भाइरसले नेपालको बुद्ध सर्किटमा प्रत्येक्ष असर पारेकाले दुबै देशका पर्यटक नेपाल घुम्न नआउदा संख्या घट्न पुगेको हो ।

Write your Comment


Related News
  • ट्राभल एजेन्सी भन्दा सस्तोमा यती एयरलाइन्सले ल्यायो आन्तरिक घुमफिर प्याकेज, कहाँ जान कति शुल्क ?
  • साउदी अरबमा तीन देशका नागरिकलाई यात्रा गर्न प्रतिबन्ध साउदी अरबमा तीन देशका नागरिकलाई यात्रा गर्न प्रतिबन्ध
  • होटल व्यवसायीलाई पलायन हुनबाट रोक्न सरकारले करमा छुट र बैंकले सहुलियत ऋण दिनुपर्छ – गणेश खड्का होटल व्यवसायीलाई पलायन हुनबाट रोक्न सरकारले करमा छुट र बैंकले सहुलियत ऋण दिनुपर्छ – गणेश खड्का
  • कोभिड १९ : बेरोजगार बनेका पथप्रर्शक र अन्यवलमा परेका पर्यटन संघसंस्थाहरुको भविष्य
  • © 2020: OUR TOURISM NEWS All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी