ताजा समाचार

आज    |   

इतिहास बोकेको नुवाकोटको साततले दरबारनेपालको इतिहास बोकेको ऐतिहासिक धरोहर नुवाकोटको साततले दरबार नुवाकोट जिल्लामा अवस्थित छ । नुवाकोटको साततले दरबार वि.स १८०१ सालमा पृथ्वीनारायण शाहले नुवाकोटमाथि विजय प्राप्त गरे पछि वि.स १८१९ सालमा ललितपुरबाट कालिगड झिकाई नौतले दरबार बनाएका थिए । तर १९९० सालको महाभूकम्पले दुई तला भत्काएपछि अहिले सात तलामा सीमित रहेको छ । नुवाकोटको प्रमुख पर्यटकीय गन्तब्य हो, नुवाकोटको साततले दरबार । बैशाख १२ को विकाशकारी भुकम्पले भत्काएको दरबार अहिले निर्माणको प्रक्रियामा रहेको छ ।

Write your Comment


Related News
  • ऋण चुक्ताका लागि ताकेता नगर्न होटल संघको आग्रह
  • होटल व्यवसायीलाई सहुलियत दिन बागमती प्रदेशका १३ जिल्लाले बुझाए सिडियोलाई ज्ञापनपत्र
  • बाँकेका तिन वटै होटल व्यवसायीले बुझाए सिडियो मार्फत प्रधानमन्त्रीलाई ज्ञापन पत्र
  • नेपालमा आईतबार २ सय ९३ जनामा कोरोना पुष्टि, संक्रमितको संख्या १५ हजार ७ सय ८४
  • © 2020: OUR TOURISM NEWS All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी