आज    |   

इतिहास बोकेको नुवाकोटको साततले दरबारनेपालको इतिहास बोकेको ऐतिहासिक धरोहर नुवाकोटको साततले दरबार नुवाकोट जिल्लामा अवस्थित छ । नुवाकोटको साततले दरबार वि.स १८०१ सालमा पृथ्वीनारायण शाहले नुवाकोटमाथि विजय प्राप्त गरे पछि वि.स १८१९ सालमा ललितपुरबाट कालिगड झिकाई नौतले दरबार बनाएका थिए । तर १९९० सालको महाभूकम्पले दुई तला भत्काएपछि अहिले सात तलामा सीमित रहेको छ । नुवाकोटको प्रमुख पर्यटकीय गन्तब्य हो, नुवाकोटको साततले दरबार । बैशाख १२ को विकाशकारी भुकम्पले भत्काएको दरबार अहिले निर्माणको प्रक्रियामा रहेको छ ।

Write your Comment


Related News
  • होसान प्रदेश ५ को अध्यक्षमा परशुराम चौधरी
  • होमस्टे आन्दोलन जनयुद्ध जस्तै हो : उपाध्यक्ष बस्याल
  • होटलकर्मीलाई चिनिया भाषा तालिम
  • प्रदेश दुईको प्रमुख धार्मिक पर्यटकीय स्थल हो गढीमाई मन्दिर
  • © 2020: OUR TOURISM NEWS All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी