ताजा समाचार

आज    |   

पार्वतीकुण्डमा पनि जनैपूर्णिमा मेला लाग्नेकृष्ण तामाङ, रसुवा।


हरेक वर्ष रसुवाको आमाछोदिङमो गाउपालिकाको पार्वती कुण्डमा पनि जनैपूर्णिमाका दिन मेला लाग्ने गर्दछ। रसुवा जिल्ला पर्यटकिय हिसाबले अत्यन्तै धनि जिल्ला मानिन्छ। यो कुण्ड रसुवामा गोसाईंकुण्ड पछिको दोस्रो धार्मिक पर्यटकिय क्षेत्र मानिन्छ। यो कुण्ड समुद्रि सतह देखि २५५० मिटर उचाईमा आमाछोदिङमो गाउ पालिका गत्लाङ ३ मा अवस्थित छ।

यस कुण्ड सम्म सडक सञ्जालले जोडिएकाले हामी कुण्ड सम्मै आफ्नो सवारी साधन लिएर यात्रा गर्न सक्छौ। यस कुण्ड सगै हामी नोजे कुण्ड, पाङसाङ,गणेश हिमाल,सोमदाङ,गत्लाङ गाउ पनि घुम्न सकिन्छ। मेलालाई अझ आकर्षक बनाउन स्थानीय वेशभूषामा झाक्री नाच, शेर्पा,तामाङ नाचगानले झन सुन्दरता बनाउने गर्दछ। यस कुण्डमा खान र बस्नको लागि पनि राम्रो व्यवस्था रहेको होटल व्यवसायी फूर्पु सिंगी तामाङले बताउनुभयो।

Write your Comment


Related News
  • हप्तामा दुई दिन सार्वजनिक बिदा दिने प्रस्ताव मन्त्रिपरिषदमा पेश हुने
  • ट्राभल एजेन्सी भन्दा सस्तोमा यती एयरलाइन्सले ल्यायो आन्तरिक घुमफिर प्याकेज, कहाँ जान कति शुल्क ?
  • साउदी अरबमा तीन देशका नागरिकलाई यात्रा गर्न प्रतिबन्ध साउदी अरबमा तीन देशका नागरिकलाई यात्रा गर्न प्रतिबन्ध
  • होटल व्यवसायीलाई पलायन हुनबाट रोक्न सरकारले करमा छुट र बैंकले सहुलियत ऋण दिनुपर्छ – गणेश खड्का होटल व्यवसायीलाई पलायन हुनबाट रोक्न सरकारले करमा छुट र बैंकले सहुलियत ऋण दिनुपर्छ – गणेश खड्का
  • © 2020: OUR TOURISM NEWS All Rights Reserved. Designed by: GOJI Solution
    माथी